Huragan Harvey wpłynie na ceny benzyny. Zobacz ile zapłacisz

Huragan Harvey wpłynie na ceny benzyny. Zobacz ile zapłacisz

Huragan Harvey, który kilka dni temu uderzył w wybrzeże Teksasu wpłynął na spadek produkcji ropy w Zatoce Meksykańskiej - tym samym musimy spodziewać się zmian w cenach paliw, które według analityków pójdą w górę.

Obecnie za litr benzyny bezołowiowej 95 płacimy średnio 4,48 zł, za benzynę bezołowiową 98 - 4,79 zł,  olej napędowy - 4,27 zł, a autogaz - 2,01 zł.

W przyszłym tygodniu benzyna 95 może zdrożeć średnio o 10-15 groszy za litr. Jeżeli jednak wysokie ceny tego paliwa w hurcie utrzymają się dłużej, podwyżka może przekroczyć 20 groszy w stosunku do dzisiejszego poziomu cen - ocenia BM Reflex. Olej napędowy w najbliższych dniach zdrożeje średnio o 3-5 groszy za litr, a podwyżka cen autogazu może sięgnąć 5 groszy za litr.

Zdaniem portalu e-petrol.pl, przyczyną obserwowanej na rynkach podwyżki cen gotowych paliw są kłopoty rafinerii z południa Stanów Zjednoczonych w następstwie huraganu Harvey. Według szacunków huragan wyłączył blisko 25% mocy rafineryjnych w Stanach Zjednoczonych i wszystko wskazuje na to, że problemy z produkcją paliw mogą się utrzymywać w najbliższych dniach, a nawet tygodniach.

Partnerzy