Prezentuj biznes w regionie!
Serwis promujemy
w całej Polsce!

Katalog branżowy BizneswRegionie.pl reklamujemy na plakatach z mapami miast i powiatów. Plakaty wydajemy i bezpłatnie rozwieszamy w firmach, sklepach, instytucjach i urzędach w całym kraju od 25 lat!

Powiat grudziądzki

Już wkrótce pracę rozpocznie Urząd Rzecznika MŚP

Już wkrótce pracę rozpocznie Urząd Rzecznika MŚP

Siedziba w Warszawie i oddziały w Krakowie, Poznaniu, Gdańsku i Białymstoku - tak ma prezentować się struktura nowego urzędu rzecznika małych i średnich przedsiębiorców. Na stanowisko to w czerwcu powołany został Adam Abramowicz.

Kandydaturę Adama Abramowicza na Rzecznika MŚP zgłosiła minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwiga Emilewicz. Wcześniej uzyskał on pozytywne opinie od 4 organizacji pracodawców - Związku Rzemiosła Polskiego, Konfederacji "Lewiatan", Związku Pracodawców Business Centre Club oraz Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.

Zdaniem premiera Mateusza Morawickiego, rzecznik ma być gwarantem wdrożenia zmian, które wprowadza Konstytucja Biznesu - ma również stać na straży praw przedsiębiorców, szczególnie tych z sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

Siedziba rzecznika mieścić będzie się w Warszawie. Rzecznik już teraz publicznie ogłasza otwarcie oddziałów w Krakowie, Poznaniu, Gdańsku i Białymstoku.

Pomimo, że urząd oficjalnie jeszcze nie działa, to do rzecznika napływają już wnioski. Jak sam zaznacza - Wszystkich pokrzywdzonych przedsiębiorców nie uda nam się obronić, ale w przypadku najbardziej drastycznych przypadków na pewno będę interweniował. Rzecznik posiadając uprawnienia prokuratora może wejść do danego postępowania i sprawdzać oraz przedstawiać dowody.

Według koncepcji resortu przedsiębiorczości i rozwoju, urząd rzecznika ma stanowić gwarant wdrożenia zasad Konstytucji Biznesu. Rzecznik ma stać na straży praw mikroprzedsiębiorców oraz małych i średnich przedsiębiorców, a także czuwać nad "poszanowaniem zasady wolności działalności gospodarczej, bezstronności i równego traktowania oraz zasady uczciwej konkurencji".

Partnerzy