Prezentuj biznes w regionie!
Serwis promujemy
w całej Polsce!

Katalog branżowy BizneswRegionie.pl reklamujemy na plakatach z mapami miast i powiatów. Plakaty wydajemy i bezpłatnie rozwieszamy w firmach, sklepach, instytucjach i urzędach w całym kraju od 25 lat!

Powiaty dębicki i robczycko-sędziszowski

Kolejne dni wolne od pracy?

Kolejne dni wolne od pracy?

Czy Wigilia i Wielki Piątek będą dniami wolnymi od pracy? Tak, jeżeli posłowie przegłosują projekt ustawy zgłoszony do Sejmu przez grupę posłow PSL-UED. Ustawa miałaby wejść w życie 1 stycznia 2019 roku.

- Wielki Piątek jest drugim dniem Triduum Paschalnego, dniem sądu, męki i śmierci Chrystusa. Jest to jedyny dzień w roku, kiedy nie jest sprawowana Msza Św. W kościołach odprawiana jest Liturgia Męki Pańskiej, a na ulicach wielu miast sprawowana jest publicznie Droga Krzyżowa. Wielki Piątek to jeden z najważniejszych dni w roku dla wielu chrześcijan. Wigilia to dzień poprzedzający święto Bożego Narodzenia. Istotą Wigilii Bożego Narodzenia jest przyjście na świat Chrystusa jako człowieka, dlatego też mocno akcentowany jest element rodzinny - argumentują autorzy projektu.

Wielki Piątek jest dniem wolnym od pracy w 15 państwach Unii Europejskiej: Austrii, Wielkiej Brytanii, Bułgarii, Danii, Estonii, Finlandii, Hiszpanii, Holandii, Łotwie, Malcie, Niemczech, Portugalii, Słowacji, Szwecji oraz na Cyprze. W Wigilię Bożego Narodzenia w domu pozostać mogą obywatele Bułgarii, Cypru, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Irlandii, Litwy, Łotwy, Słowacji oraz Węgier.

Projekt ustawy nie jest objęty zakresem prawa Unii Europejskiej i nie wpłynie na budżety jednostek samorządu terytorialnego.


W opinii wnioskodawców możliwe jest wystąpienie zmniejszenia wartości z podatku VAT o około 600 mln złotych.

Partnerzy