Ministerstwo zachęca do składania propozycji ułatwień dla biznesu

Ministerstwo zachęca do składania propozycji ułatwień dla biznesu

Pod koniec lipca w serwisie informacyjno-usługowym biznes.gov.pl zaktualizowana została zakładka Głos Przedsiębiorcy, stanowąca narzędzie do przekazywania administracji swoich popozycji nowych regulacji prawnych w myśl zasady „to biznes wie najlepiej, czego mu potrzeba”. Do korzystania z zakładki zachęca Ministerstwo Przdsiębiorczości i Technologii.

- Głos Przedsiębiorcy jest symbolem zmiany w relacjach między biznesem a administracją. Dzięki temu narzędziu każdy polski przedsiębiorca może zgłosić urzędnikom swoje propozycje zmian w przepisach, które mogą sprawić, że łatwiej będzie mu się funkcjonowało - czytamy na stronie.

Dzięki narzędziu, każdy zalogowany użytkownik rządowego serwisu może zgłosić swoje poprozycje nowych regulacji prawnych ułatwiających życie polskim przedsiębiorcom. Pomysły można składać w następujących obszarach:

- rozwój działalności gospodarczej
- prawa i obowiązki przedsiębiorcy
- finansowanie
- wprowadzanie innowacyjnych produktów i usług na rynek
- handel zagraniczny
- informacje dla przedsiębiorców
- inwestowanie w Polsce

Zgłoszone projekty po wstępnej weryfikacji mają być publikowane, tak by inni użytkownicy mogli je komentować i wystawiać oceny. Najlepiej oceniane projekty będą przekazywane do odpowiednich urzędów, które ostatecznie zdecydują o tym, czy i kiedy można je zrealizować.

Zgłoszeń można dokonywać poprzez wypełnienie prostego formularza online.

Głos Przedsiębiorcy jawi się jako symbol zmian w relacjach między biznesem a administracją. Zakładka ma stanowić przykład proprzedsiębiorczego nastawienia resortu, które stawia na dialog z polskimi przedsiębiorcami.

Partnerzy