Prezentuj biznes w regionie!
Serwis promujemy
w całej Polsce!

Katalog branżowy BizneswRegionie.pl reklamujemy na plakatach z mapami miast i powiatów. Plakaty wydajemy i bezpłatnie rozwieszamy w firmach, sklepach, instytucjach i urzędach w całym kraju od 25 lat!

Powiat grodziski

Nowe opodatkowanie aut - większe straty dla przedsiębiorców

Nowe opodatkowanie aut - większe straty dla przedsiębiorców

Sejm przyjął kompleksową nowelizację ustaw podatkowych. Jednym z jej elementów są nowe zasady amortyzacji i leasingu samochodów osobowych, a także użytkowania aut. Przepisy nie cieszą przedsiębioców, bowiem będą łączyć się z większymi stratami.

Około 6 tys. zł na mniejszym samochodzie i prawie 30 tys. na dużym – tyle mogą stracić przedsiębiorcy na wprowadzeniu nowych przepisów odnośnie opodatkowania leasingu i wynajmu samochodów.

Projekt zakłada wprowadzenie limitu 150 tysięcy złotych zarówno dla kosztów amortyzacji, jak i kosztów leasingu oraz długoterminowego wynajmu samochodów. Wydatki z tego tytułu dla aut o wartości przekraczającej 150 tys. zł nie będą mogły być zaliczane w całości do kosztów uzyskania przychodów, czyli obniżać podatku. Dotyczy to również ubezpieczenia AC.

Nowością jest objęcie limitem rat z tytułu leasingu oraz abonamentu za wynajem długoterminowy.

Przyjęty przez Sejm projekt został skierowany do dalszych prac w Senacie. Nowe zasady mają obowiązywać od początku 2019 roku. Osoby, które kupią, wyleasingują lub wynajmą samochód wcześniej, mają zachować obecne prawa zaliczania tych wydatków w całości do kosztów podatkowych.

Partnerzy