Prezentuj biznes w regionie!
Serwis promujemy
w całej Polsce!

Katalog branżowy BizneswRegionie.pl reklamujemy na plakatach z mapami miast i powiatów. Plakaty wydajemy i bezpłatnie rozwieszamy w firmach, sklepach, instytucjach i urzędach w całym kraju od 25 lat!

Powiat świebodziński

Rząd pracuje nad programem zasiłków dla przedsiębiorców

Rząd pracuje nad programem zasiłków dla przedsiębiorców

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologi pracuje nad rozwiązaniem, które ma na celu pomóc utrzymać się na rynku przedsiębiorcom, którym powinęła się noga.

Polityka Nowej Szansy - bo tak nazywa się opracowywana propozycja - da przedsiębiorcom możliwość uzyskania pomocy publicznej, która będzie mogła zostać przeznaczona na ratowanie bądź restrukturyzację firm. Ponadto przedsiębiorcy będą mogli korzystać z pożyczek lub możliwości powiększenia kapitału zakładowego spółki w zamian za akcje bądź udziały.

Jak zaznaczają przedstawiciele rządu, wsparcie ze strony państwa na różnych poziomach: czy to organizacyjnym, czy mentorskim, czy instrumentami finansowymi może sprawić, że firma utrzyma się na rynku.

Resort przedsiębiorczości chce, aby w budżecie na realizacja projektu zarezerwowanych było 153 mln zł. 100 mln to środki na bezpośrednie wsparcie finansowe, a 53 mln na restrukturyzację. Projekt musi być skonsultowany z Komisją Europejską.

Partnerzy