Prezentuj biznes w regionie!
Serwis promujemy
w całej Polsce!

Katalog branżowy BizneswRegionie.pl reklamujemy na plakatach z mapami miast i powiatów. Plakaty wydajemy i bezpłatnie rozwieszamy w firmach, sklepach, instytucjach i urzędach w całym kraju od 25 lat!

Plan miasta Oława

Samozatrudnieni zapłacą wyższe składki - wszystko przez chybione prognozy rządu

Samozatrudnieni zapłacą wyższe składki - wszystko przez chybione prognozy rządu

Wszystko wskazuje na to, że składki płacone przez samozatrudnionych przekroczą w 2019 roku 1300 złotych miesięcznie - wszystko przez chybione prognozy rządu.

Prognoza, która stanowi podstawę do wyliczenia najniższych składek płacowych przez prowadzących działalność, jest wyliczana corocznie przez rząd i publikowana z ustawą budżetową.

W przyszłym roku składki na ubezpieczenie społecznie wyniosą 974,65 złotych miesięcznie. To o blisko 66 złotych więcej niż teraz - pisze "Rzeczpospolita", która podkreśla, że składka w przyszłym roku wzrośnie rekordowo.

Ponadto przedsiębiorcy doliczyć będą musieli składkę na ubezpieczenie zdrowotne, która rok do roku rośnie zwykle o 10-20 złotych. Jej dokładną wartość poznamy na początku 2019 roku.


Federacja Przedsiębiorców Polskich proponuje zmiany w przepisach, które urealnią wzrost składek, tak by duże podwyżki nie zaskakiwały przedsiębiorców

Partnerzy